Câștigări la vot anticipat, locuri în epicentru (din nou) și spectacole ale ministrului creativ

Votul Anticipat a fost dezamăgit de foarte apreciat Epicenter pentru a oferi runda câștigătoare a celei de-a 147-a mize Preakness Stakes și a lua partea învingătorului din portofelul de 1.5 milioane de dolari a cursei. Nu a fost o surpriză la fel de mare precum terminarea Kentucky Derby în urmă cu două săptămâni, dar rezultatul, cu plasarea Epicenter, a fost ciudat de același. Având în vedere favoritismul puternic manifestat de Epicenter de banii de la pistă, Early Voting a adus, de asemenea, destul de mult entuziasm, plătind 13.40 USD pentru câștig. Epicenter, favoritul copleșitor, a plătit un preț scăzut de 2.80 USD. În spectacol, Creative Minister, ale cărui cote au scăzut în reprizele târzii înainte de post, a plătit 4.20 dolari.

La rândul ei, puinca Secret Oath a jucat un joc pe locul patru, făcând o mișcare mare și îndrăzneață în partea de sus a întinderii, care a adus-o pentru câteva secunde scurte în locul trei. Și părea că ar putea ține banii, dar nu a făcut-o, dezamăgindu-i pe mulți dintre cei care și-au pus speranțele în stilul ei câștigător de Oaks. Skippylongstocking a ocupat o cincime destul de slabă.

Însuși stilul lui Epicenter a fost distrugerea lui. A revenit la start și a lucrat laborios în sus prin haita pe backstretch, la un moment dat, cel care a chemat cursa descriind favoritul ca fiind prins în spatele unui „zid” de cai. Acea auto-retrogradare dezastruoasă în spatele pachetului l-a lăsat pe Epicenter pur și simplu cu prea multe de făcut în virajul îndepărtat și din asta în partea de acasă. Nu a fost atât de mult că a pierdut cursa alergând prost, de fapt, atletul talentat a alergat foarte bine - a fost mai mult că a lăsat cursa să se desfășoare în fața lui și asta l-a pus în mai multe probleme decât putea. mâna în timp ce linia de sosire se repezi spre el. Câștiga cu hotărâre la Votul Anticipat destul de mult pe toată durata perioadei și a terminat bine, dacă un loc mai în spate față de conexiunile sale, banii și casele de pariuri credeau că va fi.

Învingătorul a pus în scenă un Preakness cu totul diferit pentru el însuși. Early Voting s-a stricat foarte bine și a trecut direct la afacerea curselor, s-a instalat pe locul doi, chiar în afara ritmului, ceea ce a fost de departe Armagnac-ului în mare parte din backstretch. Acea agitație constantă a lăsat Votul Anticipat într-o poziție cu totul mai bună pentru a face ceea ce și-a dorit atunci când el și ceilalți concurenți au ocolit virajul îndepărtat și au intrat în cursă. Nu doar că Votul Anticipat nu avea trafic în fața lui. Jockey Jose Ortiz a oferit monturii sale o plimbare genială, fără frecare, tactică. Împreună, au predat o clasă de master despre cum să rămâneți în fruntea unei curse de mize.