Berarii pierd divizia, dar rămân în viață în cursa de playoff cu pierderea Phillies

Este oficial Wild Card sau Bust pentru Berarii din Milwaukee.

Încercarea lor de a se repeta ca campioni ai NL Central a fost eliminată cu o înfrângere cu 6-2 marți seara, St. Louis Cardinals, culminând o creștere în a doua repriză care a coincis perfect cu o scădere de două luni a echipei Brewers care a condus divizia cu patru. jocuri de la sfârșitul lunii iulie.

„Nu ne-am descurcat suficient de bine în tot sezonul pentru a merita să câștigăm divizia”, a spus Christian Yelich, jucătorul de la Brewers. „Primești foarte mult ceea ce meriți în sport și noi, din orice motiv, nu am reușit să punem totul laolaltă.”

Speranțele lui Brewers de a ajunge în playoff pentru un al cincilea sezon consecutiv, record de franciză, sunt încă vii.

În ciuda pierderii, Berarii nu au pierdut niciun teren în vânătoarea de cărți sălbatice datorită Chicago Cubs, a căror victorie cu 2-1 asupra Phillies la Wrigley Field i-a permis lui Milwaukee să rămână la 1 1/2 joc în spatele Philadelphiei pentru al treilea și locul final în playoff cu opt meciuri rămase, toate fiind acasă.

„Ajută faptul că au pierdut”, a spus Counsell. „Ne pune în aceeași poziție pentru ziua de mâine.”

Iată cum s-au descurcat marți seara restul concurenților Wild Card-ului NL:

Padres 4, Dodgers 3 (10 reprize)

După ce a suflat un avans de 3-2 în a noua repriză, San Diego a marcat runda victorioasă în a 10-a la o plimbare de bază în fața lui Craig Kimbrel și acum deține un avans de 2 1/2 joc față de Phillies pentru a doua Wild Card NL. loc.

Padres au câștigat trei la rând și opt din ultimele 11 jocuri.

Urmeaza: Joi, la Dodgers

Probabilități: Părinți — RHP Joe Musgrove (10-7, 3.12 ERA); Dodgers — LHP Julio Urias (17-7, 2.25).

Cubs 2, Phillies 1

Odată cu pierderea lui Milwaukee în fața Cardinals, Philadelphia și-a menținut avansul de 1 1/2 joc față de Brewers pentru a treia și ultima zonă de playoff din NL, în ciuda faptului că a căzut în fața Cubs în deschiderea unei serii de trei meciuri la Wrigley Field.

Home run-ul lui Christopher Morel din a treia repriză i-a oferit lui Chicago un avans timpuriu și a marcat singura rundă permisă de starterul din Philadelphia, Zach Wheeler.

Bryce Harper a egalat scorul în al șaselea cu o dublă RBI, dar Cubs au reluat conducerea în al șaptelea, cu o dublă cu scoruri de Yan Gomes.

Phillies (83-70) au scăzut trei la rând și opt din ultimele 11.

Urmeaza: La Cubs, joi, 1:20 (CT)

Probabilități: Phillies — RHP Aaron Nola (10-12, 3.28 ERA); cubs — RHP Hayden Wesneski (2-1, 2.45).